Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
5 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

YAZARLAR

Sağlık, İnsan İçin En Önemli ve En Büyük Zenginliktir

Erzincan Valisi Mehmet Makas, “başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

15 Mart 2021 17:33

Erzincan Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Erzincan Valisi Sayın Mehmet Makas, mesajında, “Sağlık, hiç şüphesiz ki insan için en önemli ve en büyük zenginliktir. Bu nedenle de insan sağlığının korunması, var olan sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumların en önemli hedeflerinden birisidir.

 

Devletimiz, sağlık ve tıp alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmeler karşısında yaptığı yatırımlarla Dünya’nın en gelişmiş ülkeleri arasında yerini almıştır. Sağlık altyapısını güçlendirme noktasında şehir hastaneleriyle birlikte ülkemizdeki hastane yatak sayıları arttırılmış olup, çok iyi yetişmiş, bir o kadar da fedakâr hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız ile bugün birçok dünya ülkesinden çok daha iyi durumdayız.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla mücadele, ülkemizde büyük bir başarı ile sürdürülmektedir. Dünyanın pek çok yerinde salgının ileri boyutlara ulaştığını, hastanelerin dolduğunu, insanların en temel hakkı olan sağlık hizmetinden bile faydalanmakta zorluklar yaşadığını biliyoruz. Bu süreçte ülkemiz, tüm olumsuzluklara ve salgının zaman zaman artan seyrine rağmen hamdolsun tüm kesimleriyle büyük bir mücadele örneği göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir. Özellikle sağlık çalışanlarımız; vatandaşlarımızı salgından korumak, iyileştirmek ve insanımızı yaşatmak için tıbbın tüm imkânlarına yüreğini, fedakârlığını, sevgisini ve insanlığını da ekleyerek yediden yetmişe herkesin takdirini kazanmıştır.

 

İnanıyorum ki, bilim insanlarının, hekimlerin ve diğer tüm görevlilerin özverili çalışmaları sonucunda insanlık, salgınla mücadeleyi kısa sürede kazanacaktır. Bu süre içerisinde devletimizin aldığı tedbirlere uyarak gerek kendi sağlığımızı gerek ailemizin sağlığını ve gerekse de toplum sağlığını korumak için sorumluluk içinde davranmalıyız. Zira bu mücadele bir kişinin veya bir zümrenin değil toplum olarak hepimizin mücadelesidir. Yapılan onca fedakârlığın boşa gitmemesi için millet olarak son vaka bitene kadar alınan tedbirlere uymalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Eşinden, çocuklarından, sevdiklerinden ayrı kalıp günlerce hatta haftalarca hastanede vatandaşlarımızın sağlığı için çalışan, çabalayan tüm kahramanlarımıza; tedavisini evde sürdüren vatandaşlarımızın hanelerine kadar gidip onların tedavisini sekteye uğratmayan filyasyon ekiplerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir hayat sürmeleri için fedakârca çalışırken hayatlarını kaybeden tüm sağlık personellerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” demiştir.

Bu haber 381 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...