Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
5 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

YAZARLAR

Ergan Dağına 70 Yataklı Otel

Erzincan AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır Ergan Dağı Kayak merkezinde bir araya geldiği basın mensuplarına Ergan Dağı kayak merkezine yapılacak otel ve diğer yatırımlar ile ilgili olarak açıklamalarda bulundular.

28 Ocak 2019 09:06

 

Ergan Dağına 70 Yataklı Otel

 

Erzincan AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır Ergan Dağı Kayak merkezinde bir araya geldiği basın mensuplarına Ergan Dağı kayak merkezine yapılacak otel ve diğer yatırımlar ile ilgili olarak açıklamalarda bulundular.

 

Ergan Dağı kayak merkezinde incelemelerde bulunan ve daha sonra basın mensuplarına 2019 yılında yapılacak olan yatırımlar ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında Ergan Dağı kayak merkezine 70 yataklı bir otel yapılacak müjdesi verdi.

Ergan Dağında gerçekleştirilen program da AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karama, Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, parti yöneticileri ile Erzincan’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları katıldı.

ERGAN DAĞINA OTEL İHTİYAÇ HALİNE GELDİ

Açıklamalarda bulunan AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman konuşmalarında; “Ergan dağı kayak pistleri, mekanik sistemlerin hepsi kuruldu, gerçekten Ergan dağının artık bir otel ihtiyacı olduğu söyledi Erzincan’dan hem sizin tarafınızdan hem bu işi bilenler tarafından ve bizde incelemelerimiz yaptık, gördük ki bu gibi yerlerde öncelikle İl Özel İdaresi ve Belediye ortaklığında yapılmaya başlanılıyor sonra belirli bir gelişme olduktan sonra özel sektörde buraya giriyor..

Bu oteli yapabiliyor biz bir iki aydır özel sektörün buraya otel yapması için birkaç görüşme yaptık sayın vekilimizle, başkanımızla, valimizle, onlarda bir otel yapmak için çalışmalara başladılar ama valiliğimiz ve belediyemiz ortak bir çalışma yaparak buraya bir otel yapma kararı verdiler. Bu hafta içerisinde 70 yataklı bir otelin buraya yapılmasına karar verdiler onun için buradayız. Ve bunun bu yaz gelecek sezona yetişmesi için var gücümüzle çalışacağız ve inşallah gelecek sene Ergan dağında ilk otel valiliğimiz ve belediyemizin katkılarıyla burada yapılacak ve buraya daha fazla kayak yapmak için vatandaşlarımız gelecekler.

ERGAN KAYAK MERKEZİ MARKA OLACAK

İkinci bir duyumuzda, müjde diyelim buna artık gece kayışları da başladı. Biliyorsunuz belediyemizin katkısıyla cumartesi Pazar günleri buraya bedava otobüsler ücretsiz otobüsler geldiği için halkımız gerçekten buraya gelmeye başladılar. Ben birkaç sefer geldim buraya çok yoğun bir katılım oluyor sonra eğitimler içinde belediyemiz ve valiliğimizde katkıda bulunuyor. Erzincanlı gençlerimizi bu sezon karne tatilinde sömestr tatilinde eğitmeye çalışıyorlar ve onlarda çok hevesliler. Onun içinde bende çok ümitlendim Ergan dağından inşallah diyoruz Erzincan’a uygun Erzincanlıya yakışır Erzincan’ın misafirlerine yakışır bir kayak merkezi olsun istiyoruz onun için buna çok önem veriyoruz ve bu otelinde hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah hemen kar kalkar kalkmaz buraya başlayacağız ve otelimizde yapacağız. Tabi biliyorsunuz ergen dağının özellikleri var, 12 kilometrelik bir pisti var, burasının 3256 metre yüksekliğinde çok güzel görüntüleri var, onları da bütün vatandaşlarımızın görmesini istiyoruz. Daha sonra bazı turizm projeleri var, şu anda valiliğimiz çalıştığı, belki duydunuz doğa turizm ile ilgili daha geliştirilmesi için çalışmalar devam ediyor. Geçen hafta Valimizle vekilimizle birlikte Turizm bakanı ile görüştük. İnşallah 9 Şubatta turizm bakanımız buraya gelecek hem Ergan dağını hem diğer turizm faaliyetlerini hem de belki o zaman açıklayacağımız Erzincan’a yakışır daha başka projelerimizde var biraz onunla ilgili çalışmalar devam ediyor. Yani Erzincan’a doğa turizmini ve de başka turizmlerin gelmesi için çalışmalar sürüyor.

DEVLET HASTANESİ İHALESİ TAMAMLANDI

Üçüncü bir müjdemizde hastane ihalesi, biliyorsunuz Erzincan’da hakikaten dört yola yapılacak hastanenin ihalesiyle ilgili bir sıkıntı çıkmıştı mahkeme iptal etmişti bunu dün itibariyle ihalesi yapıldı. Bunu sağlık bakanımızla da görüştük en kısa zamanda bu ihaleyi bitirip inşaata başlanacak ve bu hastanenin artık olabildiğince kısa zamanda yapımı devam edecek. Ek hastanenin hazırlıkları zaten devam ediyor şu anda inşaatı devam ediyor. Onu da inşallah bitince Erzincan’da sağlıkla ilgili sorunlarımız daha da aza inecek. Allah bütün Erzincanlı kardeşlerimize sağlık versin diyelim.

ORGANİZE SANAYİSİNE YATIRIMLAR ARTIYOR

Biliyorsunuz Organize sanayi bölgemiz var artık dağdan inelim isterseniz ovaya, şimdi organize sanayi bölgesini de geliştirmek istiyoruz, bununla ilgili geçen haftalar bir hayli orada da hem sanayicilerle hem de vatandaşlarla görüştük, burada yaptığımız çalışmalar şunlar. İnşallah yakında kuruluş aşamasına gelecek, yeni bir tekstil fabrikası, yeni bir fiber fabrikası ve daha başka görüştüğümüz şeyler var. Buralarda da kurulsun itiyoruz. Elbette ki burada çalışan ve de iş yapan sanayicilerimize orda çalışanlarında ne gibi dertleri olduğunu sorduk öğrendik bazılarının çözümü için çalışmaları başlattık onun için elbette ki orada da organize sanayideki gelişmeler devam edecek. Biliyorsunuz orada güneş enerjisi santral projesi 990 kilovat var, organize sanayi bütün imkânları sağlamak için devletten destek almaya çalışıyoruz. Ve de organize sanayiyi de geliştireceğiz, yani özel sektörün Erzincan’a bir takım yatırımlar yapması için bizde var gücümüzle çalışıyoruz. Elbette buranın biliyorsunuz bir başbakanı var, dolayısıyla bütün genelde de desteği ondan alıyoruz. Bize her türlü desteği veriyor, dedi ki ben nerde görevim olursa olsun Erzincan benim bir yanım onun için her türlü şeyi siz yapın, bana da ihtiyacınız olduğunda her zaman arkanızdayım. Erzincanlılara da özel selamını söyledi. Her zaman Erzincan’a yatırımlarla ilgili desteğini veriyor.

AK PARTİ YAPIYOR ERZİNCAN KAZANIYOR

Tabi belediyemizde Erzincan’da bir takım yatırımlar yapıyor, biliyorsunuz sloganımız var bu sene 2 çarpı 24, hani birinci döneminde 24 Projeyle girmişti belediyemiz şimdi de 2 çarpı 24 projeyle inşallah Erzincan’ı gelecekte daha yaşanabilir daha müreffeh birken yapabilmek için kolları sıvadı. Burada elbette bundan önceki yatırımlarda müsaade ederseniz girmek istiyorum. Erzincan’a ak parti döneminde 31 milyar 600 milyon TL yatırım yapılmış bunlar tamamen, bu senenin değeri ile 32 milyon yatırım yapılmış. 2018 yılında da 1,5 milyara yakın yatırım yapılmış, şu anda projeler devam ediyor ve 303 projemiz var. Erzincan’a şu an yapılan kazalarla birlikte 303 adet proje var, bunları tek tek takip ediyoruz, hem sayın vekilimizle, hem valimizle, hem belediye başkanımızla hepsinin olması için gerçekleşmesi çalışıyoruz. Dolayısıyla bunlarında bitmesi için her türlü çalışmayı yapmaya çalışıyoruz. Sizin de bildiğiniz gibi başlattığımız başkanımızın verdiği karar ile kent konseyi var, bu kent konseyinde de elimizden geldiği kadar yeni projeler üretmeye, yeni projeler üreterek hem devletin bir ayağı devletin olacaksa devletin desteğini hem de özel sektörün desteğini almaya çalışıyoruz.

KENT KONSEYİ DAHA AKTİF ÇALIŞACAK

Bu kent konseyini her ay topluyoruz, her ay toplantılar yapıp orada tartışıyoruz, proje grubumuz var, başka gençlik gurubumuz var, hanımlar grubu var, hepsi de elinden geleni yapıyor, bunların içerisin de şu anda en çok elle tutulur ve Erzincan’a yakışır bir sera projemiz var bu sera projesini çok konuştuk detaylandırdık kent konseyinde belediyemizle, valilikle hepimiz birlikte ve de bu projelerin fizibilitesini yaptıktan sonra biz de Erzincanlıların yatırım yapmasını istedik, hem İstanbul ERSİAD hem de Ankara ERSİAD İle görüştük onlarında ilgilerini çekiyorlar. Diyoruz ki biz Erzincan ovası gerçekten bu bölgede sebzeciliği diğer illere de yetiştirmek için Allah Telanın bize bahşettiği bir yer olarak görüyoruz. Ve burada sebze yetiştiriciliği sera yetiştiriciliği ile Erzincan tarımda, tarıma dayalı sanayide ve de turizmde kalkınması gerekir diye düşünüyoruz, bunun için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Türkiye’nin biliyorsunuz daha öncede bahsettim hakikaten ekonomisi de yavaş yavaş toparlanıyor, bir ara yaz döneminde işte Amerika’nın güneyimize bir şer devleti kurmaya çalışması dolayısıyla bir takım sıkıntılarımız oldu ekonomide ama bunu Allah’a şükür atlatıldı, şu anda hem enflasyonda ki düşüşler hem de gelişmelerdeki rakamlar bizi ihracattaki artış, büyüme hızındaki yavaş yavaş grafiğin yukarı çıkması bizi biraz daha rahatlatıyor ve ümitlendiriyor.. İnşallah bu 2019 yılında yatırımlarımız durmayacak devam edecek üzerine yenileri eklenecek, dolayısıyla bu çalışmalarımız sürdürüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Milletvekilleri Karaman ve Çakır Basın mensuplarının sorularını cevapladılar. Program verilen yemek ikramı ile sona erdi.

Bu haber 1232 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...