Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
5 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

YAZARLAR

“Erzincan İçin Fikrim Var”

Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) tarafından 16-17 Mart 2022 tarihinde düzenlenecek olan ‘Ar&Ge İnovasyon ve Kariyer Günleri’ etkinliği içerisinde yer alan ‘Erzincan İçin Fikrim Var’ ödüllü fikir yarışmasının başvuru süreci devam ediyor.

27 Ocak 2022 16:34

Başvuruları 25 Şubat’ta sona erecek olan fikir yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgiler fikrimvar.erzincan.gov.tr internet adresinde yer almaktadır. Görsel ve yazılı basında, sosyal medya ve internet hesaplarında duyuruların yapılması katılımın sağlanmasını daha da artıracaktır.

 

Bu Yarışma “Erzincan Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK)” Tarafından Organize Edilmektedir. Yarışmada yaş sınırı olmayıp her yaş ve meslek gurubu katılabilir. Bir kişi yalnızca 1 adet fikirle başvurabilir. Birden fazla başvurular tespit edilmesi durumunda diskalifiye edilecektir. Yarışmaya katılan her katılımcı fikir haklarından vazgeçmiş sayılır. Yarışmaya müracaatlar 25 Şubat 2022 Cuma günü saat 24.00 itibari ile sona erecektir. Yarışmada ilk 20 fikir arasında giren katılımcılar fikirlerini istenilen tarihlerde değerlendirme komitesine sözlü olarak sunacaktır. Dereceye giren ilk 3 katılımcıya 16 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecek olan AR-GE İnovasyon ve kariyer günlerinde ödülleri takdim edilecektir.

 

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ 

 

1 – Özgün Değer – 40 puan

 

Proje önerisi Erzincan ilinde ne gibi eksikleri ortaya koymakta, bu eksikliklerin giderilmesi veya problemlerin çözümüne yönelik özgün ve yaratıcı/yenilikçi öneriler sunmaktadır

 

2 –  Yöntem – 20 puan

 

Projede uygulanacak yöntemler öngörülen hedeflere ulaşmaya ne kadar uygundur?

 

3 –  Proje Yönetimi ve Planlanması– 20puan

 

Projede öngörülen iş‐zaman planlaması projenin yürütülmesi için ne kadar uyumludur? Projenin başarısını olumsuz yönde etkileyebilecek riskler ve bu risklerle karşılaşıldığında alınması öngörülen tedbirler (B Planı) ne ölçüde gerçekçi ve uygulanabilirdir?

 

4 –  Kazanımlar ve Yaygın Etki – 20 puan

 

Projede elde edilmesi öngörülen çıktıların Erzincan ilinde sorunları çözme potansiyeli ne düzeydedir? Proje başarıyla gerçekleştirildiği takdirde tescil, faydalı model, lisans, yeni şirket kurulması,  yerel ürünlerin pazarlanması, yeni proje üretilmesi, farklı bilim / teknoloji alanlarında kullanılabilme v.b. gibi çıktı ve sonuçların elde edilebilme potansiyeli ne düzeydedir?

 

NOT: 60 Puan altında kalan fikirler sıralama dışı bırakılacaktır. Özgün değer puanı 20 puan altında kalan fikirler değerlendirme dışıdır.

 

ÖDÜL

 

Yarışmaya katılarak dereceye giren ilk 20 kişiye SANTEK tarafından düzenlenmiş başarı belgesi

 

İlk üç için 

 

1.’ye 10.000 Türk Lirası

2.’ye 5.000 Türk Lirası

 

3.’ye 3.000 Türk Lirası para ödülü ile birlikte Plaket takdim edilecektir.

 

SANTEK

 

2014 yılında başlayan, bilim üreticisi üniversitelerimiz ile bilimin kullanıcıları olan sanayicilerimizi kamunun desteğiyle bir araya getiren ve geçen süreçte Ar-Ge ve yenilik kapsamında birçok yeniliği ülkemize kazandıran işbirliği modeli, 2021 yılında Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEKadı ile daha inançlı, kararlı ve daha somut çıktıları hedefleyen bir yapıya kavuşmuştur..

 

SANTEK, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, sanayi kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyon ve yönlendirme faaliyetlerini yürüterek AR-GE ve yenilik kapasitesini arttırıp ülke ekonomisinin gelişmesini ve güçlenmesini amaçlamaktadır.

 

Bu haber 236 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...