Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
5 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

YAZARLAR

Ekonomik Refahı Sağlamadan Toplumsal huzuru Sağlayamayız

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘Üyeler Buluşması’ programında konuşan Ahmet Tanoğlu, “Salgının olumsuz etkilerine rağmen, odamızın faaliyetleri hızlı bir şekilde devam etti ve pek çok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladık” dedi.

11 Ekim 2021 17:46

AK Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı programda açılış konuşması yapan Erzincan TSO Başkanı Ahmet Tanoğlu, “Göreve başladığımız 2018 yılından beri şehrimizin kimliğini kaybetmeden gelişmesi ve katma değeri yüksek ürünler üretmesi için özverili bir şekilde çalışıyoruz..

ÜYELERİMİZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yaklaşık iki yıldır tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz de salgınla mücadele ediyor. Bu zorlu süreçte devletimizin desteği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin gayretleriyle salgının yaralarını sarmaya başladık. Şehrimizin güçlü bir ekonomiye ulaşması için bizler de dün olduğu gibi bugün de tüm üyelerimizle çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Bizler ticaretin nabzını tutan en önemli sivil toplum kuruluşuyuz. Odamızın imkânlarını en etkili ve en gerekli yerlerde kullanarak üyelerimize yani sizlere daha iyi hizmet sunmayı hedefliyoruz. Ne yazık ki geçmiş iki yılımızı salgınla geçirdik ve hepimiz çok etkilendik. Bu süreçte bizler hem üst kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile hem de ilgili Bakanlıklarımızla sürekli irtibat halindeydik. Sağ olsun TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu, kendilerine götürdüğümüz her sorunu ilgili yerlere iletme ve çözme konusunda çok hızlı ve gayretli davrandılar. Salgının başında bizlere ilettiğiniz pek çok konu, kısa zamanda çözüme kavuştu. Kısa çalışma ödeneği, yapılandırmalar, sektörlerin mücbir sebep kapsamına alınması, beyannamelerin verilme ve ödeme günlerinin ertelenmesi, Oda aidatlarımızın gecikme zammı olmaksınız ertelenmesi, çek, senet, kredi kartı borçlarının sicile işlenmemesi, kredilerde kolaylık sağlanması ve yeni krediler gibi pek çok konu çözüme kavuştu. Desteklerinden ötürü, Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na huzurunuzda teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

EKONOMİK REFAHI GENELE YAYMADAN TOPLUMSAL UZURU SAĞLAYAMAYIZ

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası olarak verimli ve etkili kullanmak için kendilerine önemli görevler düştüğünü kaydeden Tanoğlu, konuşmasının devamında, “Üyelerimizin sorunlarına çözüm üretmek, karşılaştıkları problemleri çözmek ve daha çok üretmelerine destek olmak noktasında büyük mesafeler kat ettik. Bizler biliyoruz ki yerinde kalkınma hamlesi olmadan, kalkınmayı ve ekonomik refahı genele yaymadan toplumsal huzuru sağlayamayız.

Bu nedenle şehrimizin potansiyeliyle orantılı üretim politikalarımız ve projelerimiz amacına ulaşana dek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu çalışmalarımızda işlerimizi kolaylaştıran, Valiliğimizin imkanlarını üyelerimizin hizmetine sunan, bizlerle sürekli diyalog halinde olup şehrimizin ekonomik alanda kalkınmasına destek sunan değerli Valimize teşekkür ediyorum.

BRÇOK PROJEY TAMAMLADIK

Erzincan, gerek tarımsal üretim, gerek sanayi, gerekse yeterli ve güvenilir gıdaya erişim noktasında ülkemizin en önemli şehirlerinden biridir. Bu bağlamda, Gıda, tarım ve hayvancılıkta devletimizin vizyonuyla örtüşen projeler ürettik, üretmeye de devam ediyoruz. Müteşebbis heyetinde olduğumuz Besi OSB projesinin de kısa zamanda inşaatına başlanacak. Süt İşleme Tesisi ve Düve Çiftliği projesi başta olmak üzere birçok projeyi tamamladık. Bu güzel projelerin şehrimize kazandırılmasında Binali Yıldırım ile Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ın, Bakanlıklarla yaptıkları görüşmeler ve projeleri yakinen takip etmeleri, kısa süre içinde tesislerimizin tamamlanmasında etkili oldu.

Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Şehrimize uzun yıllar hizmet etmiş çok değerli Sabahattin Karakelle vekilimize de teşekkür etmek istiyorum. Kendileri hem vekilliği döneminde hem sonrasında desteğini bizden hiç esirgemedi.

YENİ İİŞ ALANLARI AÇMA NOKTASINDA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Yenilikçi, kültüre duyarlı ve katma değeri yüksek bir şehir olma düşüncesiyle şehrimizi, özellikle son yıllarda bölgemizin gıda ve tarım sektöründe potansiyelini ortaya çıkaracak tesislere kavuşturduk. OSB’de biz göreve gelmeden önce 1100 vatandaşımız çalışıyordu. Bizim dönemimizde bu sayı 2210’a ulaştı. İki katına ulaşan istihdam sayısını daha da artırmak için yeni iş alanları açma noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizin marka ürünlerini artırmak ve tarihi İpekyolu güzergahında bulunan ilimizin bölgedeki gücünü artırmak için var olan potansiyelimizi kullanmaya devam edeceğiz. Bu itibarla daha çok üreteceğiz, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına her birimiz katkıda bulunacağız" dedi.

Bu haber 58 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...