Türkiye Belediyeler Birliği’ne Meclis Üyesi Seçimi Yapıldı
Erzincan'da İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile Belediye Meclis Üyeleri'nin katılımıyla Türkiye Belediyeler Birliği'ne Meclis Üyesi seçimi gerçekleştirildi.
Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Türkiye Belediyeler Birliği'nin doğal bir üyesi olarak, Erzincan Belediyesi'nin çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirilen Meclis Üyesi seçimine katıldı. Seçim, ildeki İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile Belediye Meclis Üyelerinin de katılımıyla yapıldı.
Seçim saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunması ile başladı. Belediye Başkanı. Bekir Aksun Başkanlığında, divan teşekkülünün oluşturulmasının ardından, TBB Meclis Üyeliğine 2 asil ve 1 yedek üyenin seçilmesi için seçim yapıldı.
139 katılımcının oy kullandığı seçimde, 4 Belediye Başkanı adaylığını açıkladı. Yapılan seçim sonucunda en çok oyu alan Mercan Belediye Başkanı Bayram Bilici ve Otlukbeli Belediye Başkanı Yusuf Tektaş, TBB Meclis Üyeliğine seçildi. Yedek üyeliğe ise İliç Belediye Başkanı Mehmet Elçi seçildi.
Yapılan seçimlerin sonunda konuşma yapan Belediye Başkanı Bekir Aksun bütün haziruna teşekkür ederek, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliğine seçilen Belediye Başkanlarını tebrik edip yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.
Benzer Haberler
“Soykırıma Alkış Tutanlar Hesap Verecek”
Erzincan’da Bedelli Erler Yemin Etti
Erzincan’da Aronya Üretimine İlgi Artıyor
Erzincan TMO Buğday Alımına Devam Ediyor
Avukatlar Adli Tatile Merhaba Pikniğinde Buluştu
Erzincan Yaz Konserleri Kapsamında Güler Duman Konseri Düzenlendi
“Siyonist Türk Vatandaşları Derhal Yargılansın”
AK Parti Erzincan’da Yeni Yönetimini Belirledi