Telefon
WhatsApp
SOLOTÜRK Erzincan’da Nefesleri Kesecek!

Türk Hava Kuvvetleri’nin SOLOTÜRK ekibi, F16 Jeti ile Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 106. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Erzincan’da gösteri uçuşu gerçekleştirecek.

Türk Hava Kuvvetleri’nin tek kişilik akrobasi F-16 savaş uçağı ile yapılacak gösteri hava şartlarının elverişli olmasıyla, 11 Şubat 2024 Pazar Saat 11:00’da çevre tanıma uçuşu, yine aynı gün saat: 15:00’da Atletizm Pistinde prova uçuşu, kurtuluşun günü olan 13 Şubat günü saat 12:30’da Atletizm Pistinde gösteri uçuşu tertiplenecektir.

 

SOLOTÜRK;

SOLOTÜRK, Türk Hava Kuvvetleri 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'na bağlı olan F-16C Blok-30TM jet savaş uçağını kullanarak hava akrobasisi yapan akrobasi ekibidir. 14 Ocak 2010 tarihinde Binbaşı Murat Keleş, Yüzbaşı Fatih Batmaz ve Yüzbaşı Sedat Yalın Ahbab'ın kurucu ekibi seçilmesiyle kurulmuştur. Ana hava akrobasisi gösteri takımı Türk Yıldızları gibi Türk pilotlarının manevra kabiliyeti ve eğitim seviyesini izleyicilere sunmaktadır.

Takım ilk kez Türk Hava Kuvvetlerinin 100. yıl etkinlikleri için kurulmuş ve ilk gösterisini sergilemiştir. 15 Nisan 2011 tarihindeki bu etkinlikte Ankara'daki Akıncı Hava Üssünde boy göstermişlerdir. Teknofest İstanbul gibi yerel ve uluslararası etkinliklerde gösteri uçuşları icra etmektedir. Milli Bayramlarda da uçuşlar gerçekleştirmektedirler.

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!