Telefon
WhatsApp
Refahiye’de Çiftçiler Bilgilendirildi

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ilçe merkezlerinde başlattığı eğitim ve yayım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Havaların ısınmasıyla birlikte tarım sektörü hareketlenirken Tarım teşkilatı da eğitim ve yayım çalışmalarına hız verdi. İlçelerde ve köylerde devam eden çalışmalardan çiftçiler memnun.

Erzincan Valiliği’nin himayesinde Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün işbirliği ile Erzincan’ın  Refahiye ilçesinde çiftçilere eğitim verildi . Düzenlenen toplantıda çiftçilere yöreye uygun olarak ceviz yetiştiriciliği, kuru fasulye yetiştiriciliği ile bitki hastalık ve zararlıları ile mücadele konusunda bilgilendirme yapıldı.

Çiftçilerin istekleri doğrultusunda eğitim ve yayım çalışmalarını hızlandıran tarım teşkilatı ilçe merkezlerinde hem çiftçileri bilinçlendiriyor hem de eğitim ve yayım hizmetini çiftçinin ayağına götürüyor. Eğitim programlarında tarım sektöründe yaşanan yenilikler çiftçilere aktarılırken, Bakanlıkça uygulanan tarımsal desteklemeler de aktarılıyor.  

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!