Kemahlılar Derneğinde "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" temalı Program
Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül, Erzincan Kemahlılar Derneği'nin Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle tertip ettiği programa konuşmacı olarak katıldı.
Kemahlılar Derneği Başkanı Mahmut Cantekin'in davetiyle ve Kemahlılardan oluşan davetlilerin katılımıyla dernek binasında gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ilahi seslendirmesiyle başladı. İl Müftüsü Gül'ün "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" temalı, Rasulullah (sav)'in hadislerinden ve hayatın ibret tablolarından örneklerle devam eden sohbet, Kemah İlçe Vaizi Mahmut Yeşilkaya'nın duasıyla sona erdi.
Dernek yönetimi tarafından yapılan çay ve diğer ikramların ardından yatsı namazı kılındı, asır suresinin tilavet edilmesi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle program sona erdi.
Benzer Haberler
Evliya Çelebi'nin Övgüyle Bahsettiği Alan: 3 Bin Yıldır Su Ekip Tuz Üretiyorlar
Karanlık Kanyon Nikah Akdine Şahitlik Etti
Refahiye’de Trafik Kazası: Komiser Ve Annesi Kazada Hayatını Kaybetti
Kemaliye’de Esnaf İle Toplantı Gerçekleştirildi
Sağanak Yağış Tercan’da Sel, Su Baskınlarına Neden Oldu
Kemaliye’de Sağanak Ve Dolu Yağışı Etkili Oldu
Kemaliye'de Tır Devrildi: 1 Yaralı
Erzincan'ın En Güzel İlçesi Kemaliye Oldu