Telefon
WhatsApp
Kamu Birliği Konfederasyonu’ndan Çağrı: Bu Eli Kanlı Netanyahu’yu Ne Zaman Durduracaksınız?

Kamu Birliği Konfederasyonu Erzincan İl Başkanlığı Filistin'deki soykırım için basın açıklaması yaptı. “Çadırlar yanıyor, insanlık ölüyor” Filistin’de işlenen vahşeti, soykırımı, katliamı, çocukların, bebeklerin, masumların vahşice öldürülüşlerini önlemeyen, durduramayan insanlık adına utanarak, yüzümüz kızararak yapıyoruz. Denildi.

 

“ÇOCUKLAR ÖLÜYOR, DÜNYA SUSUYOR”

Kamu Birliği Konfederasyonu İl Başkanı Hasan Demir yaptığı basın açıklamasında; “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, yeni nesil sendikacılık ilkesi ve bağımsız sendikacılık duruşu ile altı farklı hizmet kolunda örgütlenmiş yaklaşık 110.000 kişiden oluşan GENÇ SAĞLIK-SEN, ADALET-SEN, SAVDES-SEN, DİVA-SEN, TEÇ-SEN, ADİL HABER-SEN, GENÇ EĞİTİM-SEN ve GENÇ BELEDİYE-SEN tarafından kurulumunu tamamlayan KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını ve son olarak Refah'taki çadır kamplarını bombalamasını, İsrail'in Ankara Büyükelçiliği önünde protesto etmiştir.

 

“Savaşı durdurun, çocukları kurtarın", “Çocuklar ölüyor, dünya susuyor”, “Katil İsrail, Refah’tan defol”, “Katil İsrail, Gazze’den defol” ve “Çadırlar yanıyor, insanlık ölüyor” Filistin’de işlenen vahşeti, soykırımı, katliamı, çocukların, bebeklerin, masumların vahşice öldürülüşlerini önlemeyen, durduramayan insanlık adına utanarak, yüzümüz kızararak yapıyoruz.

 

“15 BİNİN ÜZERİNDE BEBEK, ÇOCUK KATLEDİLDİ, FİLİSTİN, BİR ÇOCUK MEZARLIĞINA ÇEVRİLDİ”

Filistin’de 7 Ekim’den itibaren bütün dünyanın gözü önünde çoluk, çocuk demeden, bebekler, anneler, babalar, yaşlılar, gençler, engelliler, kalbi atan, canlı olan herkes ve her şey katlediliyor. Filistinli halk canice soykırıma uğruyor ve yok ediliyor. Dile kolay 15 binin üzerinde bebek, çocuk katledildi, 35 bin masum Filistinli hayattan koparıldı. 80 binden fazla Filistinli yaralandı. Hastaneler, ibadethaneler, yaşam alanlarının tamamı yok edildi. Filistin’in neredeyse tamamı enkaza döndü. Abluka nedeniyle zaten bir açık hava hapishanesi olan Filistin, bir çocuk mezarlığına çevrildi.

 

“FİLİSTİN’DE GÜVENLİ BÖLGE BIRAKMADILAR”

Yardım malzemesi götüren kamyonlar, gıda sırası bekleyen masum siviller bombalandı. En son Filistinli masum halkın sığındığı, sıkıştırıldığı, hapsedildiği ve güvenli bölge denilen refah çadır kampı da İsrail tarafından acımasızca bombalandı. Filistin’de güvenli bölge bırakmadılar. Utanmadan teknik bir hata olduğunu söyleyen eli kanlı Netanyahu’yu, bu gözü dönmüş katile destek veren, timsah gözyaşı döken emperyalist ülkeleri ve liderlerini tüm kalbimizle lanetliyoruz. Yaşattıklarınızı yaşamadan ölümü tatmayın. Sessizliğe bürünen İslam ülkeleri yöneticilerini de adım atmaya davet ediyoruz.

 

“BU ELİ KANLI NETANYAHU’YU NE ZAMAN DURDURACAKSINIZ”

Şimdi soralım! Sadece Filistin’i değil tüm insanlığı hedef alan, dünyanın gözü önünde Hitlervari soykırım ve katliam yapan, bu eli kanlı Netanyahu’yu ne zaman durduracaksınız. Birleşmiş milletler neredesiniz? Uluslararası toplum neredesiniz? İslam ülkeleri neredesiniz? İslam iş birliği teşkilatı neredesiniz? Gün, susma günü değildir. Gün, kafanızı kuma gömme günü değildir. Gün soykırıma, vahşete, yıkıma, talana sessiz kalma günü değildir.

“İSRAİL AÇIK AÇIK İNSANLIK SUÇU İŞLENİYOR”

Zalimlerin acımasız olduğu, mazlumların çaresiz kaldığı dünyaya tekrar tekrar haykırmak istiyoruz. Çocuklar uyurken sessiz olunur. Ölürken değil! İnsanlığın binlerce yılda ürettiği tüm değerleri, kuralları, İsrail yok ediyor. Açık açık insanlık suçu işleniyor. Bu savaşın bitmesi için daha kaç Filistinli bebek, çocuk, anne, baba, yaşlı ölmesi gerekiyor?

 

“SAVAŞI DURDURUN! ÇOCUKLARI KURTARIN!”

Kamu Birliği Konfederasyonu olarak, bugüne kadar işlenen soykırıma, katliama ve vahşete biz sessiz kalamıyoruz. Kulaklarımızı tıkamıyoruz. Görmezden gelmiyoruz. Susmuyoruz. İsrail Büyükelçiliğinin önüne siyah çelenk bırakıyoruz ve diyoruz ki; “Savaşı durdurun! Çocukları kurtarın!”

 

Her daim hakkın ve haklının yanında olan Kamu Birliği Konfederasyonu ve paydaş sendikaları olarak, insanlığa sahip çıkmaya devam edecek, haksızlıklar karşısında susmayacağız.”  İfadelerine yer verdi.

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!