Telefon
WhatsApp
Erzincan Karakter Eğitimi Projesi Eğitici Eğitimleri Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal'ın da katıldığı  Karakter Eğitimi Projesi öğretmen eğitiminde bu hafta, Öğrencilerin akademik başarılarının yanısıra saygı, sevgi, sorumluluk, sabır, merhamet, yardımseverlik, kanaat, vefa, vatan sevgisi, paylaşma bilinci, empati gibi pek çok ahlaki değeri kazandırılması amaçlı eğitimler veriliyor.

Toplamda 138 yönetici ve öğretmenin katılım sağladığı ve 12-16 Şubat 2024 ile 19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında 2 hafta sürecek olan eğitim kapsamında katılımcılara Karakter Eğitimi, Masal Anlatıcılığı Eğitimi, Resim Psikanaliz Eğitimi, Zekâ Oyunları Eğitimi, Perküsyon/Ritim enstrümanları eğitimi gibi ders içerikleri verilecektir.

Karakter eğitimi projesi kapsamında temel ahlaki değerlerle örtüşen, bütün insanlığın ortak paydası olarak kabul edilip ele alınan değerlerin verilmesi sağlanacaktır. Öğrencilere, "iyi" insan olmanın içsel hazzını yaşamaları için değer ve erdem sahibi olmaları gerektiği fikri aşılanacaktır. Bu projeyle Öğrencilere, her bireyin kendi zihin dünyasında doğruya ilişkin yorumlar olduğu vurgulanacak, hiç kimsenin gerçekliğin merkezinde olmadığı belirtilecek, öğrencilere başkalarının bakış açısını edinebilme becerisi ve empati duygusu kazandırılması beklenmektedir. 

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!