Telefon
WhatsApp
Erzincan İHH, Zülüm Altındaki Gazze’ye 26 Ton Un Gönderdi

Terörist devleti İsrail'in Gazze'ye 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği ve soykırıma varan saldırıların ardından zor günler geçiren Gazze halkına yönelik yardım faaliyetlerini sürdüren Erzincan İHH, "Özgürlük Filosu Yeniden Yola Çıkıyor" kampanyası kapsamında 26 ton unun yanı sıra toplanan gıda ve çeşitli acil ihtiyaç malzemeleri yüklü tır, dualarla Gazze'ye uğurlandı.

 

Erzincan İHH İnsani Yardım Derneği binası önünde düzenlenen programa dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Erzincan İHH başlatılan acil eylem planı çerçevesinde ilk tırını Gazze’ye gönderdi. Erzincan İHH ile Gazze’deki mazlumlara destek olmak isteyen vatandaşlar 0446 224 66 88 – 0507 917 24 42 numaralarından iletişime geçebiliyor.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Erzincan Şube başkanı Mustafa Uçar, İHH olarak kurulduğumuz günden bu güne kadar bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“GAZZE 4 AYDIR SOYKIRIM NİTELİĞİNDEKİ SALDIRILARLA KARŞI KARŞIYA”

Siyonist rejimin bu uygulamalarına son vermesini ümit ediyoruz diyen İHH Erzincan Şube başkanı Mustafa Uçar,  Gazze’nin 17 yıldır acımasız bir abluka ve 4 aydır soykırım niteliğindeki saldırılarla karşı karşıya olduğunu hatırlattı. Uçar, "Özgürlük Filosu Yeniden Yola Çıkıyor" kampanyası ile binlerce ton acil insani yardımın doğrudan Gazze'deki Filistinlilere ulaştırılmasının planlandığını belirtti.

 

Yapılan basın açıklaması edilen duanın ardından Erzincan’dan 26 ton un yüklü Filistin Gazze yardım tırı bölgeye doğru yola çıktı.

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!