Erzincan'da Siyer Yarışması Heyecanı Yaşandı
Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Türkiye genelinde bu yıl "O'nu Oku, O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenen Siyer Yarışması’na Erzincan'da halk yoğun ilgi gösterdi.
Kent merkezinin yanı sıra Refahiye, Tercan, Kemah, İliç ilçelerindeki okullarda düzenlenen yarışmaya yaklaşık 600 kişi kayıt yaptırdı.
Yarışmacılar, okul girişlerinde vakıf yetkilileri tarafından okul bahçelerine asılan "Siyer Sınavına Hoş Geldiniz" pankartı ve okul girişinde gül suyu, lokum ve şeker gibi çeşitli ikramlarla karşılandı.
Yarışmacılar, kimlikleriyle yarışmaya girecekleri okullarda saat 10.30’dan itibaren hazır bulunurken, yarışmacılar görevliler tarafından sınava girecekleri sınıflara alındı.
Gençlerin, çocukların ve kadınların yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi. Yarışmaya ilk defa girenlerin heyecanlı oldukları gözlemlenirken, yarışmaya katılan erkek, kadın ve çocuk yarışmacılar için ayrı salonlar hazırlandı.
Benzer Haberler
İşliyen’den 4-6 Yaş Kuran Kursuna Ziyaret
Kurumsal Akreditasyon Raporu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı: Öğrencilerin Yüzde 96.21'i Tercihlerine Yerleşti
"Köyümde 3 Gün" Projesi Devam Ediyor
Tır Sürücüsü Yanmaktan Son Anda Kurtuldu
13 Yaşında Kur’an-ı Kerimi Bir Günde Ezbere Hatmetti
MEB "Tercih Süreci Ebeveyn Kılavuzu" Hazırladı
Erzincan’da Trafik Kazası: 7 Yaralı