Erzincan’da Jandarma Bilgilendirme Faaliyetlerine Devam Ediyor
Erzincan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından “Huzur İçin Erzincan Projesi” kapsamında bilgilendirme faaliyetlerine devam ediyor.
İl Jandarma Komutanlığı tarafından Huzur İçin Erzincan Projesi kapsamında Mart 2024 ayı içerisinde;
Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ATT Tekstilde çalışan 300, Çukurkuyu Mahallesinde ikamet eden 20, Çağlayan Beldesinde ikamet eden 40 ve Üzümlü İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Bayırbağ İlkokulu binasında faaliyet gösteren Dikiş-Nakış Kursunda kurs gören 30 olmak üzere toplam 390 kadına;
6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun, 5199 Hayvanları Koruma Kanunu, Çevre kirliliğinin önlenmesi ve HAYDI uygulaması hakkında bilgilendirme yapılmış olup HAYDI uygulamasını cep telefonlarına indirmeleri sağlandı.
Ayrıca, kadın vatandaşlara, Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında bilgilendirme yapılarak cep telefonlarına indirmeleri sağlandı.
Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Günebakan İlkokulu ziyaret edilerek (30) ve Üzümlü İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Altınbaşak Şehit Murat Bayram İlkokul ve Ortaokulu ziyaret edilerek toplam 80 öğrenciye jandarma boyama kitabı ve jandarma çocuk dergisi dağıtımı yapıldı.
Benzer Haberler
“Soykırıma Alkış Tutanlar Hesap Verecek”
Erzincan’da Bedelli Erler Yemin Etti
Erzincan’da Aronya Üretimine İlgi Artıyor
Erzincan TMO Buğday Alımına Devam Ediyor
Avukatlar Adli Tatile Merhaba Pikniğinde Buluştu
Erzincan Yaz Konserleri Kapsamında Güler Duman Konseri Düzenlendi
“Siyonist Türk Vatandaşları Derhal Yargılansın”
AK Parti Erzincan’da Yeni Yönetimini Belirledi