Erzincan’da Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Yapıldı
2024 yılı camiler ve din görevlileri haftası münasebetiyle merkez ilçe erkek din görevlileri arasında yapılan Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması yapıldı
Diyanet İşleri Başkanlığınca, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde personelin mesleki ve kişisel yönden kendilerini geliştirmelerini, planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmelerini, hizmet süresince kendilerine güven duymalarını, hafızlıklarını pekiştirmelerini ve Kur’an’ı Güzel Okuma ve anlama becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla Erzincan merkezinde (merkez ilçe erkek personeli) ‘Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ Yarışmaları yapılmıştır.
Erkek din görevlileri arasında yapılan “Hafızlık Yarışması”nda Muhammediye Camii Uzman İmam-Hatibi Ersoy Satılmış 1. seçilerek daha sonra yapılacak olan il birinciliği yarışmasına katılma hakkı kazandı.
Erkek din görevlileri arasında yapılan “Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması”nda Boyacılar Camii İmam-Hatibi Yusuf Kocatürk 1. seçilerek daha sonra yapılacak olan il birinciliği yarışmasına katılma hakkı kazandı.
Benzer Haberler
“Soykırıma Alkış Tutanlar Hesap Verecek”
Erzincan’da Bedelli Erler Yemin Etti
Erzincan’da Aronya Üretimine İlgi Artıyor
Erzincan TMO Buğday Alımına Devam Ediyor
Avukatlar Adli Tatile Merhaba Pikniğinde Buluştu
Erzincan Yaz Konserleri Kapsamında Güler Duman Konseri Düzenlendi
“Siyonist Türk Vatandaşları Derhal Yargılansın”
AK Parti Erzincan’da Yeni Yönetimini Belirledi