Telefon
WhatsApp
Erzincan Ballı Barajında Çalışmalar Aralıksız Sürüyor

DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, DSİ 82. Erzincan Şube Müdürü Ragıp Taner Yılmaz ve beraberindeki teknik heyetle birlikte Erzincan Ballı Barajını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

“2025 ’TE SU TUTACAK”
Erzincan Ballı Barajında çalışmalar devam ediyor. DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, projeyi bitirmek için adeta zamanla yarıştıklarını söyledi. Barajda, 2025’ te su tutmayı hedeflediklerini açıkladı.


ERZİNCANLI ÜRETİCİLERE YILDA 58 MİLYON LİRA EK GELİR
11 bin 570 dekar araziye sulama suyu verecek olan Ballı Barajı’nın bölge tarımı için büyük önem taşıdığını belirten DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, “Baraj sayesinde modern sulama ile tanışacak olan yöre çiftçisinin 11 bin 570 dekar arazide sulama maliyetleri düşecek, verim artacaktır. Sulu tarıma geçilmesiyle birlikte çiftçimiz farklı ürünler ekebilecek. Kazançları artacak. Erzincanlı üreticiler, 2023 yılı rakamlarıyla yılda yaklaşık 58 Milyon TL daha fazla kazanacak” dedi.

“9.95 MİLYON M3 SU DEPOLAYACAK”
Temelden yüksekliği 93,50 metre olan Erzincan Ballı Barajında; gövdesi Önyüzü Beton Kaplı Kaya Dolgu tipinde projelendirilmiştir. 9,95 milyon m3 depolama hacmine sahip olacak baraj, 11 bin 570 dekar araziye sulama suyu temin edecek.

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!