Telefon
WhatsApp
EBYÜ İsrail’in Zulmüne Sessiz Kalmadı: Müzikli Etkinlikler İptal Edildi

İşgalci İsrail ordusunun, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarına düzenlediği saldırıda 45’ten fazla Filistinli hayatını kaybetti. İsrail’in gerçekleştirdiği bu saldırıya tüm yurtta ve dünyada tepkiler peş peşe geldi.

İsrail’in insanlık dışı saldırılarına tepkisiz kalmayan EBYÜ yönetimi,  28-30 Mayıs 2024 tarihlerinde yapılması planlanan bahar şenlikleri açılış programı ve diğer programlardaki müzik etkinlikleri iptal ettiklerini duyurdu.

Konuya ilişkin Rektör Prof. Dr. Akın Levent imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“İsrail’in Gazze’deki Refah kampına yönelik yaptığı saldırıyı şiddetle kınıyor, şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu nedenle üniversitemizde 28-30 Mayıs 2024 tarihlerinde yapılması planlanan bahar şenlikleri açılış programı ve diğer programlardaki müzik etkinlikleri 27 Mayıs 2024 tarihinde alınan karar ile iptal edilmiştir. Üniversitemize yönelik sosyal medya üzerinden paylaşılan ve basın bildirisi olarak yayınlanan iddia ve ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.”

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!