EBYÜ’den Çevre Dostu Atık Yönetimi İçin Önemli Adımlar
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) Sıfır Atık Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen çevre bilincini arttırma ve atık yönetiminde konusundaki çalışmalar 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü kapsamında açıklandı.
EBYÜ Sıfır Atık Koordinatörlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, yerleşke alanlarında toplanan 20 ton elektronik atık ve 40 tonun üzerinde dönüşebilir atık, milli ekonomiye katkı sağlamanın yanı sıra çevresel farkındalık çalışmalarına da destek olmaktadır. Bu başarılı çabalar sonucunda yaklaşık 500 ağacın kesilmesi önlenmiş, sera gazı salınımı ve enerji ile su tasarrufu rakamlarında önemli iyileştirmeler sağlandı.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinden yapılan açıklamada; “çevresel sürdürülebilirlik ve atık yönetimi konularında gösterdiği öncülükle, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakma hedefi doğrultusunda kararlılıkla ilerlemektedir.” Denildi.
Benzer Haberler
“Soykırıma Alkış Tutanlar Hesap Verecek”
Erzincan’da Bedelli Erler Yemin Etti
Erzincan’da Aronya Üretimine İlgi Artıyor
Erzincan TMO Buğday Alımına Devam Ediyor
Avukatlar Adli Tatile Merhaba Pikniğinde Buluştu
Erzincan Yaz Konserleri Kapsamında Güler Duman Konseri Düzenlendi
“Siyonist Türk Vatandaşları Derhal Yargılansın”
AK Parti Erzincan’da Yeni Yönetimini Belirledi