Telefon
WhatsApp
Çayırlı’da Eski Cezaevi Binası Fabrika Oluyor

İlçenin tarımsal üretimdeki katma değerini artıracak proje ile ilgili protokol DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen ile Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır tarafından imzalandı.

Protokol imza töreni sonrası konuşan Demirdöğen ve Bahadır, sadece Çayırlı değil yakın ilçe ve şehirlere de hizmet verecek tesisin hayırlı olması dileğinde bulundular.

Yıllarca yüzlerce hükümlüye ev sahipliği yapan cezaevi binası, artık bundan böyle üretimle anılacak.

Çayırlı Belediyesi tarafından hazırlanan proje, DAP İdaresi’nin ‘Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında 2 milyon 400 bin lira ile desteklenecek.

Proje ile Çayırlı ilçesinde üretilen fasulye, hububat ve ayçiçeği gibi tarımsal ürünler elenip paketlenecek. İlçenin 2021 yılı verilerine göre, 6 bin ton çekirdek, 22 bin 995 ton buğday ve dermason cinsi Çayırlı fasulyesinin 700 ton üretim potansiyeli bulunuyor.

Kurulacak tesiste, dezavantajlı gruplardan belirlenen 5 kişi doğrudan istihdam edilecek.

 

Konuyla ilgili açıklaması yapan Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır, “DAP bitkisel Üretim Alt yapısının geliştirilmesi programı kapsamında Çayırlı Merkez ve bölgede üretilen başta ayçekirdeği olmak üzere hububat eleme tesisi projemize DAP İdaresince  2.400.000 TL katkı sağlamıştır. Bu proje kapsamında İlçemizde atıl vaziyette bulunan eski hapishane yeri fabrikaya dönüştürülecek üretim ve istihdama önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.

Bölgemizde başta tarımsal kalkınmaya önemli ölçüde destek veren DAP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen’e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!