Telefon
WhatsApp
AÜB Üniversiteler Tanıtım Fuarı ve Ar-Ge Proje Pazarı EBYÜ’de Stant Aldı

Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından organize edilen ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarı ve AR-GE Proje Pazarı’na TÜBİTAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Erciyes Üniversitesi Rektörü ve AÜB Dönem Başkanı Prof. Dr. Fatih Altun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Abdullah Gül üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Fatih Yılmaz, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kazım Karahocagil, Ardahan üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gündüz, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Biçer, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Ar-Ge ve İnovasyon içerikli proje fikrine sahip üniversite öğrencilerini, bilim insanlarını ve sanayi ve Ar-Ge kuruluşlarındaki insan kaynaklarını bir araya getirmek amacıyla yapılan III. AR-GE Proje Pazarına yoğun katılım oldu.  Üniversitemiz de proje pazarındaki yerini alarak projelerini sergiledi.

Lise öğrencilerinin üniversiteler, bölümler, meslekler, üniversite yaşamı, üniversitelerin sunduğu imkânlar ve kariyer olanakları hakkında bilgilendirildiği fuar kapsamında ise  üniversite adayı öğrenciler; hem Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi üniversiteleri tanıma fırsatı buldu hem de katılımcı üniversitelerin stantlarını ziyaret ederek hayalindeki üniversite ve meslek hakkında detaylı bilgi edindi. 

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde devam eden Üniversite Tanıtım Fuar’ı hakkında Rektör Levent, “Üniversiteler olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerinde tek önceliğimiz öğrencilerimizi yetiştirmektir.  Aday öğrencilerimize kendimizi tanıtmak ve öğrencilerimizin bilinçli bir gelecek seçimi yapmasında yardımcı olmak adına bu fuarların öğrenciler üzerinde olumlu etkiler yaratacağını ve özellikle kariyer planlaması süreçlerinde öğrencilere fayda sağlayacağını düşünüyorum” dedi. AÜB’ de yer alan 14 katılımcı üniversitenin stantlarını ziyaret eden Rektör Levent, öğrencilerin yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek fuarın hayırlı olmasını temenni etti.

EBYÜ’DE AÜB TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Öte yandan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde, Anadolu Üniversiteler Birliği Üniversite Tanıtım Fuarlarının geleceği ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bir toplantı düzenlendi. Toplantı, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

AÜB’ye üye olan üniversitelerin rektör ve rektör yardımcılarının katıldığı toplantı da üniversitelerin kendilerini tanıtma ve öğrencilere bilgi aktarımının önemi vurgulandı. Gelecek dönemde yapılacak tanıtım fuarlarının, öğrencilerin meslek seçimi ve kariyer planlaması süreçlerine olumlu katkılar sağlayacağına dikkat çekildi. AÜB’nin gelecek organizasyonları ve yaptırımları hakkında da bir dizi süreç karara bağlandı.

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!