Telefon
WhatsApp
Ata Sporu Cirit Müsabakalarına İlgi Artıyor
300 X 250 Reklam Alanı

Erzincan’da atlı spor kulüpleri tarafından düzenlenen müsabakalarla ata sporu cirit yaşatılırken vatandaşlarında ilgisi her geçen gün artıyor..

Erzincan cirit sahasında düzenlenen hazırlık ve resmi müsabakalar renkli görüntülere sahne oldu. Kıyasıya mücadelenin gerçekleştiği gösteri müsabakasında zaman, zaman atlar ve sporcular zor durumda kaldı. Nefes kesen mücadeleyi turistler de ilgiyle takip etti. Karşılaşmanın ardından sahaya inen çocuklar da ebeveynleri nezaretinde atlara binerek tur attı.

Erzincan’da düzenlenen gösteri ve resmi müsabakalarının yıl boyunca devam ettiğini belirten ciritçiler, “Ata sporu cirit oyununu yaşatmak için bizler devam ediyoruz. Alttan nadir yeni ciritçiler yetişiyor. Daha fazla bu spora destek bekliyoruz” dediler.

RESMİ MÜSABAKALAR YAPILMAYA DEVAM EDİLİYOR

Geçirdiğimiz PANDEMİ döneminde, kapanma tedbirleri çerçevesinde ciritçilerin de resmi müsabaka yapmalarına izin verilmemişti. Bu zaman zarfında sürekli antrenman ve hazırlık maçları oynayan ciritçiler resmi müsabakaların da başlamasıyla kıyasıya mücadele veriyor. Erzincan Albayrak Atlı Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda sporcusu olan Metin Albayrak da Covid-19 tedbirleri çerçevesinde 3 buçuk yıl uzak kaldıkları resmi müsabakaların başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “PANDEMİ nedeniyle 3 buçuk yıl cirit müsabakalarına ara verildi, resmi müsabakalarımıza. Ancak bizler kurallar dâhilinde antrenman maçlarımızı yapıyorduk. Bu sene oynanan müsabakalara Erzincan’da 8 takım katıldı. Geçirdiğimiz PANDEMİ döneminde 3 buçuk yıllık bir aradan sonra Türkiye geneli resmi müsabakalar yapılmaya devam ediyor” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Erzincan Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150