Telefon
WhatsApp
Aksun, Biz Tarihimizle İftihar Ediyoruz ve Onu Gelecek Kuşaklara Aktarmak En Önemli Vazifemizdir

Belediye Başkanı Bekir Aksun mesajında şu görüşlere yer verdi;

 

“EŞİTLİK VE SOSYAL ADALETİN HIZ KAZANDIĞI BİR ERZİNCAN HEDEFİMİZDİR”

 

“Erzincan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 106. Yıl dönümünü kutluyor olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.  Biz tarihimizle iftihar ediyoruz ve onu gelecek kuşaklara aktarmanın da en önemli vazifemiz olduğunun bilincindeyiz. Bugün bize emanet edilen bu kadim coğrafyada, birbirimizi hazmedebilme kültürünün geliştiği, eşitlik ve sosyal adaletin hız kazandığı bir Erzincan hedefimizdir.

 

1.Dünya Savaşı sonunda birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış Can Erzincan ve birçok doğu ilimiz Ruslar tarafından işgal edilip Ermeni eşkıyalarına teslim edilmiştir. 1918 yılında başlatılan Milli Mücadele ile toprağı uğruna canını ortaya koyan “önce vatan” diyen aziz Türk Milletimiz Rus ve Ermeni eşkıyalarını durdurmuş topraklarımızdan def etmiştir.

 

“TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN TEK DOSTU YİNE KENDİ YİNE TÜRK DEVLETLERİDİR”

Bir asrı aşkın bir süre geçse de yüreğimizde ki sızı ilk günkü gibi taze ve kapanmayacak kadar da derindir. Türkiye Cumhuriyetinin tek dostu yine kendi yine Türk devletleridir. Al Bayrağın semada dalgalandığı Türkiye Cumhuriyetinin temelleri, kurtuluş yıllarında atılmış o dönemde kanla yazılan zaferler bugün ve bundan sonra da topraklarımıza göz dikeceklere büyük bir ders olmuştur.

 

Milletimiz o zorlu günlerde el ele vermiş bütün zorlukların üstesinden gelmiştir. Asırlar öncesine de baksak şimdiye de baksak bizim yükselmemizi varlığımızı kabullenemeyen gelecekte de karşımıza çıkacak düşmanlarımızın olduğu aşikâr. Ama unutulmaması gereken bir şey var ki karşılarında her daim Al Bayrağı için kanını son damlasına kadar akıtacak nice Mehmetçikler nice Alparslanlar nice Alperenler var. Bu kutlu günde, bu topraklar için hayatını veren, canını feda eden kahraman şehitlerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum.

 

Kurtuluş mücadelesinin tüm komutanlarını ve devlet adamlarını minnetle yâd ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Erzincan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 106’ncı yılında, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, 1918 yılında şehrimizdeki işgali sona erdiren müdahalenin komutanı Kazım Karabekir Paşa ve emirlerindeki her bir nefere şükranlarımı sunuyor, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!