Telefon
WhatsApp
AK Parti Erzincan İlçe ve Belde Belediye Başkanları Tanıtıldı

Erzincan Belediyesi çok amaçlı salonda gerçekleştirilen AK Parti İlçe ve Belde başkan adayları tanıtım programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, AK Parti il başkanı Mehmet Cavit Şireci, Merkez ilçe başkanı Hakan Ördek, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe teşkilatları ile çok sayıda partili katıldı.

 

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci açılış konuşmasını yaptı. Şireci konuşmasında; “İnanıyorum ki bu halka hizmet bayrağını, millet sevdamızı devralacak, arkadaşlarımız başkan değil millete hizmetkâr olacaktır.”  Vurgusu yaptı

 

Şireci konuşmasının devamında; “Bugün Erzincan’da AK Parti’nin 31 Mart Zaferi’nin temelini atmak üzere bir araya geldik. AK Parti’ye gönül veren hizmete oy veren milletimize olan inancımız tam olduğundan Türkiye’de ve  Erzincan’ımızın  İlçelerinde  ve beldelerimizde AK Partimizin kazanacağını biliyoruz.

Bugün çok kıymetli AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Vedat Demiröz aramızda kendisine teşkilatım ve Erzincan adına hoş geldiniz diyorum. Can Erzincan’a sefalar getirdiniz.

“TÜRKİYE YÜZYILI İÇİN ERZİNCAN OLARAK HAZIR VE KARARLIYIZ”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da başlattığı Hizmet odaklı Belediyecilik anlayışı, AK Parti ile taçlanarak günümüzde Belediye Başkanlığının koltuktan ibaret olmadığını milletimize anlatan bir yönetim anlayışı olmuştur.   1994 yılında milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde gerçek Belediyecilik ile tanışmış ve hizmete oy vermiştir. Türkiye Yüzyılı için Erzincan olarak hazır ve kararlıyız. İnanıyorum ki bu halka hizmet bayrağını, millet sevdamızı devralacak, arkadaşlarımız başkan değil millete hizmetkâr olacaktır.

21 yıldır, kalkınma, yerelden başlar diyerek şehirlerimize can suyu olan AK Parti, bu vefanın en doğru adresidir. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine Türkiye'yi ilmek ilmek işleyerek dokuyan, ülkemize çağ atlatan, gecesini gündüzüne katan, zalimlere meydan okuyan, mazlumlara sırdaş olan, gariplere yoldaş olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a vefa borcumuzu ödeme vaktidir.

Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın desteği ile Erzincan’da birçok yatırıma ve projeye imza atıldı. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da kendisinin Erzincan’a olan desteğinin devam edeceğini biliyoruz. Huzurlarınızda bir kez daha zatı alilerine teşkilatım ve Erzincan adına teşekkür ediyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlayan Türkiye Yüzyılı 31 Mart Zaferi ile taçlanacaktır.

Mevcut Belediye Başkanlarımız olup seçime girmeyecek Üzümlü Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Sazlı’ya ve Tercan Belediye Başkanımız Sayın Lokman Gültekin’e ilçelerimize hizmetlerinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Türkiye bilir gerçek belediyecilik AK Partidir. Erzincan’da  İl Genel Meclisi,  İlçe ve Beldelerimizde AK Partimizi inşallah rekor oyla yeniden göreve getireceğiz. Bizler biliyoruz ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tarihin sayfaları AK Parti ile yeniden yazılıyor.” İfadelerini kullandı.

 

“ERZİNCAN’DAN CUMHUR İTTİFAKI SEÇİMDE BÜYÜK BİR BAŞARI ELDE EDECEKTİR”

Ardından konuşmasını yapan Cumhur ittifakı Belediye Başkanı Bekir Aksun; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin kararları neticesinde verilen karar ile Erzincan’dan Cumhur ittifakı olarak seçime gireceklerini ve büyük bir başarı elde edeceklerini söyledi.

 

Daha sonra konuşan AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ise;”Bu gün burada belediye başkan adaylarımızın tanıtımını yapıyoruz. Ama biz onları çok iyi tanıyoruz, her birinin kendi ilçesinde ve beldesinde başkanlığı kazanmasını istiyoruz. AK parti ailesi olarak her türlü desteğe hazırız ve kararlıyız. Hepinize ayrı ayrı başarılar diliyoruz.

Dostluğun kardeşliğin ve hoşgörünün şehri Erzincan’dayız, 2024 yılında yani Erzincan yılındayız.

Geçen yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladık ve şimdide Türkiye yüzyılının başındayız. Çok önemli bir tarihi birlikte yaşıyor ve bunu en iyi şekilde değerlendirmek için hepimiz gayret ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.

Bildiğiniz gibi geçen yıl ülkemizde birlikte iki seçim geçirdik. Bu seçim Erzincan’ımızda barış, kardeşlik ve hoşgörü içinde geçti. Seçimin kardeşlik içinde geçmesinde AK parti, MHP başta olmak üzere bütün partilerin, sizlerin ve tüm hemşehrilerimizin katkısı dolayısıyla herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

Bu seçim sonunda liderimiz Cumhurbaşkanımız, Genel başkanımız Cumhur ittifakı adayı Sn. Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Allaha şükrediyor ve tüm halkımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca halkımız TBMM’sinde de çoğunluğu, Cumhur ittifakına verdi ve meclisimizde kesintisiz görevine devam ediyor, ne kadar şükretsek azdır.

 

Sayın Genel Başkan yardımcım, Erzincan siyasi olarakta ülkemizin siyasetine çok katkıda bulunmuştur. Ülke siyasetine yön veren Cumhurbaşkanı ve Başbakanlarımızla her zaman gurur duyuyoruz. Bu vesile ile son Başbakanımız Sn. Binali Yıldırıma Ülkemize ve Erzincan’a yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum.

“İTTİFAK ADAYIMIZ SAYIN BEKİR AKSUN’DUR”

31 Mart seçimlerinin de Erzincan’da dostluk kardeşlik ve huzur içinde geçmesi en önemli dileğimizdir. Bu konuda size ve hemşehrilerime güveniyor, hemşehrilerimle gurur duyuyorum. Evet bu seçimde Erzincan merkezde ittifak olarak giriyoruz. İttifak adayımız da Sayın Bekir Aksun’dur bakanımıza başarılar diliyorum.

 

İlçelerimizde ve beldelerimizde ise AK Parti adaylarımızla giriyoruz. Adaylarımıza başarılar diliyor ve güveniyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda;

 

Seçim günü olan 31 Marta kadar gelmeyene gideceğiz, küskünü barıştıracağız, sevmeyeni sevdireceğiz, her eve her işyerine gideceğiz, kalbini kazanmadık kimse bırakmayacağız, kararsızları ikna edeceğiz. Zaten gönlünde olduklarımızı ihmal etmeyeceğiz, Hiç kimseyi atlamadan teker teker herkese dokunacağız, siyasetin sokakta yapıldığını unutmayacağız, seçimin sandıkta kazanıldığını bileceğiz.

 

Her seçimin önemli olduğunu, Türkiye Yüzyılının ilk seçimi 31 Mart’ın da çok önemli olduğunu aklımızdan asla çıkarmayacağız. Seçim gününe kadar geçecek her anı değerlendirecek, seçim günü sandığı da namusumuz görerek sahipleneceğiz.

 

AK PARTİ olarak Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye'nin partisi olma iddiasıyla kurulduğumuz günden bugüne kadar bu toplumun bütün kesimlerine, tüm fertlerine hitap edecek;

 

Halkımızın taleplerini karşılamaya dönük hedef sahibi bir siyasetin sahibi olduğumuzu anlatacak o siyasal dille bütünleşen politika ve o politikaları hayata geçiren uygulamalar üzerinde durmaya devam edeceğiz.

Doğu'yu da, Batı'yı da, genci de, yaşlıyı da, engelliyi hastayı da, Kürt'ü, Çerkez'i, Zaza'yı da, cemi de ezanı da hiçbirini ayırt etmeden sahip çıkacağız. Hepsine hizmet ederek onların hayır dualarını ve güvenlerini kazanmak için var gücümüzle çalışacağız.

 Kemaliye, İliç Refahiye ve Kemah Belediye başkana adaylarımızı tebrik ediyorum, ayrıca Çadırkaya, Mercan ve Kargın Belde Belediye başkan adaylarımızı tebrik ediyorum. Erzincan Belediye başkanımızı, ilçe belediye başkanlarımıza ve belde belediye başkan adaylarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum.

 

Değerli kardeşlerim biraz sonra Genel Başkan Yardımcımız Sayın Vedat DEMİRÖZ İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı açıklayacak. Doğudan batıya öncelikle Otlukbeli, Çayırlı, Tercan ve Üzümlü Belediye Başkan Adaylarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” Dedi.

Son olarak konuşmasını yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz; Adayların açıklanacağı bilgisi geç vakitte bildirildi. Dolayısıyla sabah uçağı ile apar topar geldik. Birbirinden değerli adaylarımızı tanıtım için buradayız. AK Parti sizlerin milletimizin kurduğu, milletimizin içinden, gönlünden çıkan bir parti. Ülkemizi sizlerle birlikte sizler yerelde bizler Ankara’da yönetiyoruz. Cumhur İttifakı ile beraber Türkiye’nin her yerinde İnşallah 31 Mart tarihinde yerel yönetimlerde bütün Türkiye’yi İttifak rengine boyayacağız. Ülkemizin birçok bölgesinde hayırlı haberler bekliyoruz.

Yerel yönetimler seçilen belediye başkanlarımız sizlere hizmet için geliyor. Sizlere hizmete can olmak için geliyorlar. Karşımızda ki muhalefeti takip ediyorsunuz; Geçen genel seçimlerde bir araya gelen 6- 7’li masaların durumunu şuan görüyorsunuz. Sadece kurumsal bir parti var Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Cumhur ittifakı ile beraber Türkiye’yi yönetmeye talip bir toplum, bir ittifak var. Bunun dışında darma dağınlar. Parti başkanlarının kim olduğu belli değil, kim kimin üstünde belli değil, bir gün bakıyorsunuz birinin açıkladığı isim diğeri yalanlıyor. Dolayısıyla kurumsal olan Cumhur ittifakı ile beraber ülke 20 yıldan fazladır yönetiliyor, hem yerelde hem de Ankara’da merkezi otorite olarak yönetmeye devam edeceğiz. Türkiye son yıllarda 2016 yılından beri sıkıntılı durumlar yaşadık. Avrupa Birliğine alın deriz 60 yıl geçmiştir bizi almazlar, kapıda bekletirler, bekletilmemizin sebebi belli değildir. Ekonomimiz Avrupa Birliği topluluğunun toplamından büyüktür. Coğrafi olarak Avrupa’nın en büyük ülkesiyiz. Nüfus bakımından Almanya ile birlikte en büyük ülkeyiz. Neden almadıklarını az çok biliyoruz.

Bir yıl önce asrın felaketini yaşadık. Bu milletin ferasetini herkes gördü, Hiç kimse şu, bu partiden demedi. Elindeki ekmeğini, malzemesini böldü bölgeye gönderdi. Dünyada hiçbir yerde 1 yıl içerisinde böyle bir felaketin altından lakan başka ülke yok. Dünyada konuşulan 3 lider var. En büyük lider Recep Tayyip Erdoğan’ın görüldüğünü, bizim coğrafyamızda bulunan 56 ülkenin liderliğini yaptığı yaptığını kimse unutmasın. Birçok emperyalist baskılara rağmen Türkiye lideriyle beraber dimdik ayaktadır. Biliyorsunuz bir terörist devlet kurulmaya çalışılıyor. Bunu önlemeye çalışıyoruz. Verdiğimiz şehitler bunun için. Bizim hiçbir ülkenin toprağında gözümüz olmadığı gibi kendi ülkemizin toprağından da bir karış vermeyiz. NATO üyesi olmamıza rağmen F35’leri vermiyorlar. Parasını verdiğimiz silahların üzerine yatıyorlar. Bizler kendi silahlarımızı da yaparız, uçakların motorunu da yaparız, Uçağımız da yaparız, otomobilimizi yaptığımız gibi. Yeter ki birlik ve beraberlik olsun. Bizim belediye başkanlarımız zor günlerde bırakıp gidecek , insanları yüz üstü bırakacak, keyfine göre tatile gidecek belediye başkanları olmayacaklar. Bizim belediye başkanlarımız gerçek belediyecilik yapacaklarını belirterek sözlerini tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz İlçe ve Belde Belediye başkanlarını tek tek çağırarak tanıtımı yapıldı. Program AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karman tarafından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’e hediye takdiminin ardından sona erdi.

 

AK Parti İlçe ve Belde başkan adayları şu şekilde;

Çayırlı-Atınç Bahadır,

İliç-Mustafa Gürbüz,

Kemah-Recep İlter,

Kemaliye-Erdem Atmaca,

Otlukbeli-Vahdet Ercan,

Refahiye-Çakmak Paçacı,

Tercan-Alper Murat Müftüoğlu,

Üzümlü-Kenan Tat,

Çağlayan beldesi-Musa Zengin,

Mollaköy beldesi-Kadir Akar,

Çadırkaya beldesi-Emrullah Selçuk,

Kargın beldesi-Zafer Kaya,

Mercan beldesi-Enver Akyıldız,

Altınbaşak beldesi-Onur Bilen.

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!