YAZARLAR

Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
05 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

Vakıf Katılımın 89. Şubesi Erzincan’a Açıldı

Katılım bankacılığında referans kurum olma Vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vakıf Katılım, Erzincan’da 89’uncu şubesini açtı.Vakıf Katılım, Erzincan şubesi ile sadece ülke ekonomisine değil, bölge ekonomisine de destek olma hedefi taşıyor.

06 Aralık 2018 08:57

Vakıf Katılımın 89. Şubesi Erzincan’a Açıldı

 

Katılım bankacılığında referans kurum olma Vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vakıf Katılım, Erzincan’da 89’uncu şubesini açtı.Vakıf Katılım, Erzincan şubesi ile sadece ülke ekonomisine değil, bölge ekonomisine de destek olma hedefi taşıyor.

 

Vakıf Katılımın Doğu Anadolu’da 5. Şube açılışına Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Halil Mutlu, Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Üyesi Osman Çelik, Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Vakıf Katılım Genel Müdür Yardımcısı Betül Yılmaz, Erzincan Şube Müdürü Nurettin Önay ve çok sayıda davetli katılırken müşteriler de yoğun ilgi gösterdi..

HEM ŞUBE HEM DE ÇALIŞAN SAYISINI ARTIRACAK

Açılış töreninde konuşan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, hedefleri kapsamında şubeleşme çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirtti. “Bankaların şube kapattıkları ya da şube yatırımlarını ertelediklerine üzülerek şahit olduğumuz bir dönemde, yeni açtığımız şubelerle ülke coğrafyasının büyük bir kısmına erişir hale geldik” diyen Göktaş, Aralık ayı sonuna kadar yapacakları yeni şube yatırımları ile 90 şube sayısını aşmayı ve yaklaşık 1200 çalışan sayısına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Gerçekleştirdikleri tüm faaliyetleri Türkiye’nin daha güçlü bir ekonomiye sahip olması Vizyonu ile sürdürdüklerini belirten Göktaş, “Tecrübeli bir yönetime, sürekli gelişen dağıtım kanallarına, dinamik operasyon sistemlerine ve yenilikçi bir yaklaşıma sahibiz. Daha önce de olduğu gibi 2019 yılında da bu Vizyonumuz doğrultusunda hizmet ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu kapsamda önümüzdeki yıl şube sayımızı 120’ye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

HEDEFİMİZ CARİ AÇIĞI KAPATICI KURUMLARI DESTEKLEMEK

Katılım bankacılığı sektörünün en genç üyesi olduklarını hatırlatan ve hızlı bir büyüme süreci geçirdiklerini ifade eden Göktaş, geride bıraktıkları kısa sürede aktif büyüklüklerinin yaklaşık 18 milyar liraya ulaştığını, sektördeki paylarının yüzde 10 olduğunu söyledi. Şube açtıkları bölgelerde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ve bunun kendilerini çok mutlu ettiğini anlatan Göktaş, kaynaklarını bulundukları illerde özellikle KOBİ'lere yönlendirmek istediklerini dile getirdi. Bu kapsamda hükümetin yeni ekonomik planında desteklediği sektörlerde faaliyet gösteren, özellikle ihracata, ithal ikamesine, istihdama ve imalata yönelik çalışmalar yapan şirketleri destekleme arzusunda olduklarını ifade eden Göktaş, “Nihai hedefimiz, hem hükümetin ekonomi politikalarını hem de cari açığı kapatıcı kurumları desteklemek” şeklinde konuştu.

VAKIF KATILIM MÜŞTERİLERİNİN YANINDA

Vakıf Katılım olarak 2018 yılını oldukça iyi geçirdiklerini ve hemen hemen bütün hedeflerini tutturduklarını kaydeden Göktaş şöyle devam etti: “Vakıf Katılım, dünya genelindeki olumsuz Konjonktüre rağmen aktif büyüklükte 2017 yılsonuna göre yüzde 41’lik bir büyüme sergiledi ve 2018 yılı üçüncü çeyreğinde yaklaşık 18,6 milyar TL’lik aktif büyüklüğe ulaştı. Geride bıraktığımız dönemde milli ekonomimize destek vermek amacıyla öz kaynaklarımızı da devreye sokarak topladığımızdan fazla fonu reel sektöre destek olarak sunduk, sunmayı da sürdüreceğiz. 2018 üçüncü çeyreğinde kullandırdığımız fonlarımız (nakdi + finansal kiralama + gayri nakdi) yaklaşık 19,1 milyar TL, topladığımız fonlar da yaklaşık 12,8 milyar TL oldu.” 2018 yılı büyüme stratejisi ve müşterilerine yakın olma ilkeleri doğrultusunda şubeleşme çalışmalarına devam edeceklerini belirten Göktaş, yaptıkları çalışmalarla yılsonunda Vakıf Katılım’ın sektör pazar payını yüzde 10’un üzerinde tutmayı hedeflediklerini dile getirdi. Göktaş sözlerine şöyle devam etti: “Bu hedefi gerçekleştirmek için reel sektörle aktif bir iş birliği içinde olarak; kâr-zarar ortaklıkları, proje finansmanları ve sermaye piyasası ürünleri ile katılım bankacılığının gelişmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Göktaş, Vakıf Katılımın 2023 yılında sektör liderliğine ulaşmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ’NDE BEŞİNCİ ŞUBE

Tarihi yapıları, zengin mutfak kültürü ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken ve Doğu Anadolu’nun yükselen yıldızı olan Erzincan’da bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu kaydeden Göktaş şöyle devam etti: “Van, Erzurum, Elazığ ve Malatya’dan sonra Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki beşinci şubemizi Erzincan’da açıyoruz. Nüfusunun büyük bir kısmı tarım ve hayvancılıkla uğraşan Erzincan halkına hizmet vermeye geldik. Erzincan ilimize çalışmalarımızla değer katarken Erzincan da bize değer katacak.”

Açılışta konuşan Vali Ali Arslantaş, Erzincan ekonomisini canlandırma adına çok ciddi katkılar vereceğine inandığını ifade etti. Vali Arslantaş; “Türkiye’de mağlubunuz 5 tane katılım bankacılığı var. Bunlardan bir tanesi de Vakıf Katılım. O zaman ki başbakanlığa bağlı olan Vakıflar genel müdürlüğü ve Osmanlı zamanından beri varlığını devam ettiren 4 farklı vakıf vardı. 2. Beyazıt Vakfı, 2. Mahmut Vakfı, 1. Mahmut Vakfı ve Murat, paşa Vakfı faaliyet gösterdi. 2015 yılında iznini alıp 2016 yılında da ilk şubesini açtığını gördük. Mutlu olduk. 2018 yılında Erzincan’da 89’uncu şubesini açtı. Hem vakıf geleneğini hem de faizsiz bankacılığını bir arada buluşturan bu katılım bankasını ilimizin esnafına, sanayicisine, iş adamlarına ve vatandaşına ekonomiyi canlandırma adına çok ciddi katkılar vereceğine inanıyoruz. Biz Vakıf katılımı burada görmekten son derece memnunuz. Vatandaşların hizmetinde de olacaklarından dolayı da şükranlarımızı sunuyoruz“ dedi.

Konuşmaların ardından il müftüsü Mehmet Emin Çetin tarafından edilen dua ve kurdele kesimi sonrası katılımcılara ikramda bulunuldu.

Bu haber 402 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...